Com tenir més control de nivell en sitges?
Les sitges són instal·lacions d’emmagatzematge que poden contenir diferents tipus de materials, com per exemple gra, ciment o inclús aigua. El control del nivell d’aquestes sitges és molt important i poden facilitar molt el treball en explotacions agropecuàries, etc.
Des de MCSystems treballem diàriament perquè aquest control sigui el més precís i segur possible pels nostres clients, amb els nostres productes que estan dissenyats per facilitar les feines i adaptar-se a cada client.

Quines tecnologies utilitzen els nostres sensors

Els nostres dos sensors, Silometric i Fluidmetric utilitzen dos tipus diferents de tecnologies per poder mesurar els nivells de les sitges o dipòsits. Els nostres sensors estan fabricats i dissenyats perquè la seva instal·lació i el seu funcionament siguin fàcils però molt efectius.
A continuació, t’expliquem els dos tipus de tecnologies que utilitzen els nostres sensors.

 Tecnologia làser

El nostre sensor Silometric s’utilitza en sitges o dipòsits amb continguts sòlids. Aquest producte utilitza la tecnologia làser per mesurar els nivells de forma contínua, i va realitzant mesures dels nivells d’aquests sistemes d’emmagatzematge.
Gràcies a aquesta tecnologia podem disposar de mesures en temps real i es poden consultar directament des de la nostra app Digitplan. D’aquesta manera facilitarem la gestió i obtindrem més control per a les nostres sitges.

Tecnologia ultrasò

La tecnologia utilitzada pel nostre sensor de fluids, Fluidmetric, és per ultrasò. Igual que la resta dels nostres equips la seva instal·lació és molt fàcil, es col·loca a la part superior de qualsevol dipòsit.
A MCSystems adaptem els nostres productes i serveis a les necessitats dels nostres clients. Disposem de diferents models homologats d’equips en funció del tipus de material líquid i el dipòsit en el qual es troba. El nostre equip valorarà la seva instal·lació i procedirem a la utilització del producte que millor s’adapti i que pugui garantir els millors resultats.

Aconsegueix més control amb MCSystems

Poder mesurar contínuament i poder detectar el nivell de sòlids i líquids en sitges o dipòsits és molt essencial per a processos de producció i logística. Per això és important disposar d’uns equips fiables i homologats que ens donin seguretat i ens facilitin les feines.
El nostre equip estarà encantat d’atendre qualsevol dubte o facilitar més informació. A MCSystems podràs trobar productes que s’adaptin a les teves necessitats i et garanteixin més control amb productes molt econòmics. Contacta amb nosaltres a través de la nostra pàgina web  o trucant al 973 50 18 88. 
Utilitzem cookies pròpies i de tercers per a millorar els nostres serveis i raons tècniques, per a millorar la teva experiència de navegació, per a emmagatzemar les teves preferències i, opcionalment, per a mostrar-te publicitat relacionada amb les teves preferències mitjançant l'anàlisi dels teus hàbits de navegació. Hem inclòs algunes opcions de configuració que et permeten dir-nos exactament les cookies que prefereixes i les que no. Prem ACCEPTAR per a consentir totes les cookies. Prem CONFIGURACIÓ per a decidir les opcions que prefereixes. Per a obtenir més informació sobre les nostres cookies accedeix a la nostra Política de cookies aquí: Més informació
Configuració Accepto