Com tenir més control de nivell en sitges?
Les sitges són instal·lacions d’emmagatzematge que poden contenir diferents tipus de materials, com per exemple gra, ciment o inclús aigua. El control del nivell d’aquestes sitges és molt important i poden facilitar molt el treball en explotacions agropecuàries, etc.
Des de MCSystems treballem diàriament perquè aquest control sigui el més precís i segur possible pels nostres clients, amb els nostres productes que estan dissenyats per facilitar les feines i adaptar-se a cada client.

Quines tecnologies utilitzen els nostres sensors

Els nostres dos sensors, Silometric i Fluidmetric utilitzen dos tipus diferents de tecnologies per poder mesurar els nivells de les sitges o dipòsits. Els nostres sensors estan fabricats i dissenyats perquè la seva instal·lació i el seu funcionament siguin fàcils però molt efectius.
A continuació, t’expliquem els dos tipus de tecnologies que utilitzen els nostres sensors.

 Tecnologia làser

El nostre sensor Silometric s’utilitza en sitges o dipòsits amb continguts sòlids. Aquest producte utilitza la tecnologia làser per mesurar els nivells de forma contínua, i va realitzant mesures dels nivells d’aquests sistemes d’emmagatzematge.
Gràcies a aquesta tecnologia podem disposar de mesures en temps real i es poden consultar directament des de la nostra app Digitplan. D’aquesta manera facilitarem la gestió i obtindrem més control per a les nostres sitges.

Tecnologia ultrasò

La tecnologia utilitzada pel nostre sensor de fluids, Fluidmetric, és per ultrasò. Igual que la resta dels nostres equips la seva instal·lació és molt fàcil, es col·loca a la part superior de qualsevol dipòsit.
A MCSystems adaptem els nostres productes i serveis a les necessitats dels nostres clients. Disposem de diferents models homologats d’equips en funció del tipus de material líquid i el dipòsit en el qual es troba. El nostre equip valorarà la seva instal·lació i procedirem a la utilització del producte que millor s’adapti i que pugui garantir els millors resultats.

Aconsegueix més control amb MCSystems

Poder mesurar contínuament i poder detectar el nivell de sòlids i líquids en sitges o dipòsits és molt essencial per a processos de producció i logística. Per això és important disposar d’uns equips fiables i homologats que ens donin seguretat i ens facilitin les feines.
El nostre equip estarà encantat d’atendre qualsevol dubte o facilitar més informació. A MCSystems podràs trobar productes que s’adaptin a les teves necessitats i et garanteixin més control amb productes molt econòmics. Contacta amb nosaltres a través de la nostra pàgina web  o trucant al 973 50 18 88. 
Utilizamos cookies propias y de terceros para mejorar nuestros servicios y razones técnicas, para mejorar tu experiencia de navegación, para almacenar tus preferencias y, opcionalmente, para mostrarte publicidad relacionada con tus preferencias mediante el análisis de tus hábitos de navegación. Hemos incluido algunas opciones de configuración que te permiten decirnos exactamente las cookies que prefieres y las que no. Pulsa ACEPTAR para consentir todas las cookies. Pulsa CONFIGURACIÓN para decidir las opciones que prefieres. Para obtener más información sobre nuestras cookies accede a nuestra Política de cookies aquí: Más información
Configuración